Futbolun Seyir Zevkini Bozacak Düzenlemeler Planlanıyor Maçlar 60 Dakika mı Olacak

2 sene önce 0
Futbolun Seyir Zevkini Bozacak Düzenlemeler Planlanıyor Maçlar 60 Dakika mı Olacak

Endüstriyelleştikçe eski tadını kaybetmeye başlayan futbola şimdide seyir zevkini iyice azaltacak düzenlemelerin yapılması planlanıyor.

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) Direktörü David Elleray futbolda kural değişikliklerini içeren bir dosya hazırlandığını ve önerilerinin yönetim kurulu tarafından değerlendirileceğini belirtti.

Kafalarına göre iş yapmayı seven bu isimler futbolun gerçek sahibi olan taraftarlara kural değişiklikleri için hiç bir zaman danışmayı akıllarına getiremiyor. Futbolda değişmesi gereken en öncelikli kurallar hakemlerle ilgili olanlar.

Gündeme getirilecek değişiklikler arasında, korner ve frikik kullanan oyuncuların pas vermeden topu kendi başlarına oyuna sokması, ceza sahasında kalecilerin geri pası elleriyle kontrol etmesi durumunda doğrudan penaltı kararının verilmesi, frikiklerde topun durdurulmasına ihtiyaç duymadan hareket halinde oyuna sokulması, penaltı pozisyonunda ceza sahasına oyuncu girmesi halinde golün doğrudan verilmesi, penaltı çizgisi öncesinde kaleci vuruşları yapılması halinde topa önce defans oyuncusunun dokunması zorunluluğu, penaltı pozisyonlarının kaçması halinde ise oyunun durdurularak kale vuruşuyla devam etmesi, maçların süresinin 60 dakikaya indirilmesi ve topun oyun dışında kaldığı süre toplamının, 60 dakika üzerine eklenmesi gibi öneriler de bulunuyor..

Futbolcuların saha içinde hakemlerin otoritesini küçük düşürecek eylemlerde bulunması halinde takımlara puan silme cezası verilmesi gibi maçlarda en fazla hata yapan ve tepki gösterilen hakemlerin iyice korunması önerileri bulunuyor.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi