Bir Ülke Nüfusunun Yüzde 30’u Lisans Mezunuysa O Ülke Gelişmiştir

3 sene önce 0
Bir Ülke Nüfusunun Yüzde 30'u Lisans Mezunuysa O Ülke Gelişmiştir

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) kalite çalışmaları çerçevesinde FEDEK tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı, Biyoloji, Coğrafya, Çeviri Bilimi, Felsefe, Fizik, Kimya ve Matematik bölümlerine FEDEK tarafından akreditasyon sertifikası verildi.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “SAÜ, 2010 yılında Türkiye Kalite Ödülü, 2013 yılında Mükemmellikte Süreklilik Ödülü, 2015 yılında ise Avrupa Kalite Ödülünü aldı. Geçen ay da Avrupa Üniversiteler Birliğinin değerlendirmesinden geçti. Sakarya Üniversitesi olarak kurumsal temelde bu kültürü devam ettirmek istiyoruz. Sakarya Üniversitesinde 40’dan fazla program akredite oldu. Tüm bunlar Üniversitemizi Türkiye’de bu konuda model olacak, farkındalık yaratacak, Türkiye’ye örnek olacak bir duruma doğru götürüyor. Bu süreçlerin hepsi üniversitemiz için önemli süreçlerdir” dedi.

FEDEK Temsilcisi Prof. Dr. Osman Yavuz Ataman, şunları söyledi: “FEDEK akreditasyonları Türkiye’de Fen Edebiyat Fakülteleri öğretiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunacaktır. Sakarya Üniversitesi’nin, Türk yükseköğretimindeki yeniliklerin ve değişimlerin önünde giderek, bu konuda farkındalık yarattığını görüyoruz. Bir ülkenin gelişmiş kabul edilebilmesi, nüfusunun en az yüzde 30’unun lisans mezunu olmasıyla değerlendirilmektedir. Günümüzde üniversiteler, öğretim programlarının ne kadar topluma katkı sağladıklarına bakılarak değerlendirilmektedirler. Biliyorsunuz ki, akreditasyon bir hedef değil, daha kaliteli bir öğretim için devam eden süreçtir. Bir sonraki değerlendirmede bu sürecin başarılarla devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi