Yeni Grafik Mimarisi ile Watt Başına Performans

5 sene önce 0


NVIDIA en üst düzeyde güç verimli tasarımlarda muhteşem performans sunan ve yeni “Maxwell” grafik mimarisi ile watt başına performans devrimine öncülük eden ilk GPU’ları duyurdu. Yeni grafik mimarisi 2 kat performans artışı ve güç tüketiminde yüzde 50 tasarruf sağlıyor.

1080p çözünürlükte çalışan GeForce GTX 750 Ti, Fermi mimarisi ile geliştirilmiş olan ve en fazla kullanılan NVIDIA GPU’lardan biri olan GTX 550 Ti’nin iki kati kadar performans sağlayarak yarısı kadar 60 watt güç kullanıyor.

NVIDIA GeForce iş birimi genel müdürü, “Performansı geliştirmek için watt başına performansı geliştirmek zorunda olduğumuzu biliyoruz çünkü süper bilgisayarlardan akıllı telefonlara kadar tasarladığımız her sistemin bir güç sınırı var. İşte bu nedenle, bugüne kadar geliştirilen en verimli mimari olan Maxwell’i geliştirdik.” açıklamasında bulundu.

Yalnızca 14-15 cm (5.7 inç) olan GTX 750 Ti GPU’nun küçük fiziksel tasarımı dahili bir güç kablosu gerektirmez. Böylece, entegre grafikler veya diğer küçük form faktörlü tasarımlara sahip PC’leri olan kullanıcılar, güç kaynaklarını yükseltme gereksinimi duymadan veya artan enerji maliyetleri ile karşılaşmadan 1080p’de muhteşem bir oyun deneyimi için geçiş yapabilirler. GTX 750 Ti çok az güç tükettiğinden, son derece sessiz çalışır ve çok az ısı üretir, bu nedenle ev sineması PC’leri için de mükemmel bir seçimdir.

GameWorks™ programı ve benzersiz teknolojileri için destek içerir: ShadowPlay™, oyunculara oyun deneyimlerini yakalama ve Twitch ve diğer çevrimiçi sitelerde paylaşma olanağı sağlar. G-SYNC™1 G-SYNC®1 ekran teknolojisi akıcı, takılmasız görseller sunar. GameStream™, hareket halindeyken yüksek performanslı oyun deneyimi için oyunculara en sevdikleri PC oyunlarını NVIDIA SHIELD cihazlarına alma olanağı sunar.

NVIDIA İçerik ve Teknoloji Kıdemli Başkan Yardımcısı, “NVIDIA, gelecek nesil oyun deneyimi sunmanın yalnızca saniyede birkaç çerçeve daha fazla sunmak üzere saat hızları, ısı ve gürültü ayarlarından çok daha başka bir anlama geldiğini biliyor. GameWorks teknolojilerimiz, GTX 750 Ti ve 750’nin performans, güç verimliliği, soğuk ve sessiz çalışması ile bir araya geldiğinde oyuncuların oynama tarzını büyük ölçüde değiştirmektedir.” açıklamasında bulundu.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi