Bulgaristan’da 2017 En İlerleyici Okul Ödülünü Alan Okulun Sınıfları Tatil Günlerinde de Açık

12 ay önce 0
Bulgaristan'da 2017 En İlerleyici Okul Ödülünü Alan Okulun Sınıfları Tatil Günlerinde de Açık

Bulgaristan’da 2017 yılı için en ilerleyici okul Burgas kentinin Gorno Ezerovo semtinde bulunan Sou Vasil Levski ilkokulu oldu.

Okul 7. sınıftan sonra devlet sınavlarında alınan başarılı ilerlemeden ötürü ödülü kazandığı için burada sanal bir dersane ile donatılacak.

Bulgaristan’ın en ilerleyici okulunda sınıf odaları tatil günlerinde de açık, öğrenciler tatil günlerinde de okula gelip çalışıyor.

Okulda spor salonunun yer aldığı ek bir binanın yapımı sürüyor. Her dersanede multimedya projektörü, öğretmenler için laptop ve akıllı tahta var. Okulun her yerinde WiFi bağlantısı var, yıllardır yayınevleri elektronik ders kitapları ile çalışıyor ve bu şekildeki çalışma çocuklar için sürükleyici oluyor.

Öğrenciler için sesli olan, hareket eden karakterler bulunan eğitim şekli var. 5 yaşında olanlar bile interaktif kalemle çalışarak boyama yapıyor, ödeve göre aranan unsurları bulabiliyor. Bu ders yılında birinci sınıftan itibaren başlatılan yenileşimli eğitimde ise tabletlerle öğretim yapılması düşünülüyor.

Okul müdürü bu çağdaş eğitim metodlarının bütçeden tahsis edilen kaynaklarla sağlandığını, ayrıca da birçok proje üzerinde çalışıldığını, iyi kaynak yönetimi, ülkenin farklı yerlerinde bulunan okullarla ve velilerle irtibat içinde olunmasıyla başarılı olduğunu belirtiyor.

Müdür ayrıca velilerle yapılan sağlıklı iletişimlerin, mükemmel sonuçlar verdiğini, velilerin sakinleşmesiyle çocuklarının her başarısızlığında okulu suçlamayı bırakıp destek olmaya başladıklarını ve her sınıfta bir grup veliyle okulun yararına çalışmak gerektiğini, onları farklı aktivitelere ve kutlamalara katmaya çalıştıklarını ve velileri sadece izleyici olarak değil, katılımcı olarak da görmek istediklerini, onlar gerekeni yapmakta epeyce başarılı olduklarını belirtti.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi