Şenol Güneş Maçta Ağzından Çıkan Küfürlerin Farkında Olmadığını Açıkladı

11 ay önce 0
Şenol Güneş Maçta Ağzından Çıkan Küfürlerin Farkında Olmadığını Açıkladı

Şenol Güneş hafta sonu derbi maçta yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Medyaya ve yayıncı kuruluşa sitem etti.

Güneş şunları ifade etti:
“Hakem her maçta hata yapıyor, daha önce lehimize de oldu aleyhimize de oldu. Bir sürü pozisyonlar oldu hiç birinde tepkimiz olmadı. Ana avrat küfür edildi, para atıldı, hiç birşey yapmadık.

Gökhan’ı kadroya almadım, Lens’i oyuna geç aldım. Biz bir şey yapmadık. Caner provokasyon yapmamaya çalıştı sadece dizlerini çöktü.

Aynı hakemin kendi sahamızda neler yaptığını biliyorsunuz. Önümde olan bir faul pozisyonunda hakeme artislik yapıyorsun niye faul vermiyorsun deyip geri döndüm. Ondan sonra ne söylediğimi bende bilmiyorum ama kendi kendime söylenerek geri geldim. Sağolsun Beinsport bu çekimleri iyi yapıyor, yayınlamış ben izlemedim ama zannediyorum küfürlerimi siz zaten izlemişsiniz sorun değil. Size lazım olan malzemeyse de bunu vermiş olurum.

Bize çıkarken küfür ettiler olabilir. Biz küfür yemeye müsait bir milletiz. Özellikle şahsım küfür yiyince bir sorun yok, ama bir başkası küfür ettiği zaman keyfine göre kapatmalar ülkemizde oluyor. Onlara girersek yeni gündem yapmak istiyorsunuz. Sizin yarın ki maçla ilginiz de yok ona da inanmıyorum. Sadece kavga yapmak, gerginlik yapmak. Ondan sonra yabancı oyuncu mu? yerli oyuncu mu? olsun deyip Türk futbolunu kurtarmaya çalışıyorsunuz. Beklentiniz o, ben o işte yokum.

Kendimle ilgili hiçbir savunma ihtiyacı duymam ağzımdan kötü kelimeler çıkıyorsa bunu tasvip etmem, suç olarak kötü olarak kabul ederim ama öyle bir kastım hakeme karşı bir tepkim de yoktu, tepkim vardı ama küfürsel yoktu dönerken kendime söylerken görüntüde bana arkadaş gösterdi. Olumsuz olan birşeyi kabul etmek doğru bulmak doğru değil. Ne bana ne doğru iş yapana yakışır. Yakışanlar varsa onu üzerine alsınlar.

Medel elinden gelen gayreti gösterdi. Topa çıktığı pozisyonda penaltı verilir/verilmez hakem verdiyse verilir demekki. Daha kontrollü çıkabilirdi hiç dokunmayabilirdi veya iki metre geride de kalabilirdi. Rakiple de boğuşmaya girmeyebilirdi. Bir hatası o ama pozisyon olarak onun ideal yeri ortasaha. Adriano ve Gökhan olmazsa sağ bekte Necip de kullanılabilir. Maça göre oyuna göre değişebilir”.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç