Galatasaray Amerikan Merkezli Jeunesse Global İle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

10 ay önce 0

2009 yılında Amerika’da kurulan 6 kıtada 145 ülkede faaliyet gösteren Network Marketing firması Jeunesse Global ile Galatasaray arasında forma kiti sponsorluk anlaşması imzalandı.

İmza töreninde Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz özetle şunları ifade etti:
Biz Galatasaray’da kısa ve uzun vadede mutlaka bu e-pazarlamayı, dijital pazarlamayı faaliyete geçirmek istiyoruz. Özellikle taraftarlarımızdan forma ve ürün taleplerinin yerine ulaşamadığını biliyoruz. Jeunesse; gerek Brezilya’da gerek Kore’de çok büyük stadyumların resmi isim sponsorları.

Geçen yıl aynı noktadaki ürün sponsorluğumuza kıyasla 3-4 katlık bir gelir var. Toplamda 4 milyon TL’lik geliri, Türkiye’de toplam spor-sponsorluk gelirlerinin düştüğü bir anda bir değer olarak görüyoruz.

Çok büyük konuşmayı hiç sevmem. Galatasaray bir dünya markasıdır. Başka görüşmelerimiz var, devam ediyor. Umarız bu kısa dönem içinde de sonuçlanır.

Jeunesse ile olan anlaşma hızlı bir gelişmeydi. Bize ait bir çalışma. Çok kısa ve hızlı oldu.

Opsiyonlu anlaşmalar. Bizim için üç katlık bir değer. Bir önceki anlaşmaya göre 3 kat fazla gelir elde ediyoruz. Bizim için önemli olan bu… Anlaşma kendi içinde büyüyebilir. Firma bize bunu ifade etti. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz prensibiyle yürüyoruz. Bu anlamda kendilerinin ve diğer dünya markalarının her tür teklifine açığız, inceliyoruz, bakıyoruz…

Jeunesse Global Avrupa İş Geliştirme ve Event Direktörü Luigi di Salvo:
Doğrudan satış alanında bir şirket olarak bu şekilde bir operasyonu yürütmek çok da görülmüş bir şey değil. Bu endüstrideki en popüler şirketlerden biriyiz ve en hızlı büyüyen şirketiz. 145 ülkeden fazla ülkede operasyonumuzu yürütüyoruz. Her gün ne kadar fazla sponsorluk anlaşmasının önümüze geldiğini tahmin bile edemezsiniz ama marka partnerini seçerken çok sıkı bir politika uyguluyoruz. Kazanan takımlarla çalışıyoruz.

Yüksek standartlara sahip olan futbol takımlarıyla partnerlik için Avrupa’da aldığımız birçok tekliften Galatasaray’ı seçtik. Bilinirlik, tarih, yüksek etik değerleri bunlarda etkendi… UEFA ve Super Kupa’yı da yeniden birlikte kazanacağımızı düşünüyoruz ve burada olduğumuz için çok gururluyuz.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi