Aziz Yıldırım’ın Asılsız İddialarına Ali Koç 4 bin 600 Kişinin Önünde Cevap Verdi FBTV’de Konuşalım

1 ay önce 0
Aziz Yıldırım'ın Asılsız İddialarına Ali Koç 4 bin 600 Kişinin Önünde Cevap Verdi FBTV'de Konuşalım

Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç, WOW Hotel’de düzenlediği davete 4 bin 600 kişi katıldı.

Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç, Aziz Yıldırım’ın asılsız iddialarına cevap verdi.

Ali Koç’un açıklamaları özetle şu şekilde;

Taraftarımızın, halkın Fenerbahçe’den uzaklaştığını görüyoruz. Rekor şekilde puan kayıplarını da bunun bir etkisi olarak görüyorum. Seçildiğimiz takdirde ilk olarak camiamızın kenetlenmesini sağlayacağız. Bunu da hep beraber omuz omuza vererek başarabiliriz.

Şeffaf, hesap veren, güçlü mali yapıyla ayakları yere basan Fenerbahçe, 1907’den beri taşıdığı ilke ve değerleri gelecek nesillere taşıyan bir Fenerbahçe, marka değerini yükselten, halkı temsil eden bir Fenerbahçe, her şeyden önemlisi eleştiriye açık, demokrasinin tüm değerlerini yerine getiren, karşıt görüşlere saygı duyan, dünyası Fenerbahçeli olanların bir ve bütün olduğu bir Fenerbahçe hayal ediyoruz.’

Kulübümüzün kasasına 4 Haziran’da hatırı sayılır bir sermaye girişi için işlemleri başlatacağız. Şu an resmi bir görevimiz olmadığı için bu işlemleri başlatamıyoruz.

Mali bağımsızlığımızın tehlikede olduğunu buradan açıkça ifade ediyorum. Gerçekçi olmak zorundayız ancak bunu yaparken şampiyonlukların en büyük adayı olmaktan da vazgeçeceğiz anlamı çıkarmayın. Fenerbahçe’nin böyle bir tahammülü yok.

2005 kongresinde Fenerbahçemize gelecekteki Fenerbahçe başkanı olarak gösterildim, onur duydum, şeref duydum. Ancak aday olduktan sonra iftiralarla karşı karşıya kalmak beni derinden yaraladı.

Fenerbahçe TV ya da başka bir platformda başkan adaylarının konuşması bu konuların en iyi çözümüdür. Başkanımızın bende, Türk sporunda, Fenerbahçemizde emeği çoktur ama bu iş bittiği zaman da birbirimizin yüzüne bakabilecek konumda olmalıyız

İnanın 1 oy sadece 1 oy demek değil 3 Haziran günü vereceğiniz 1 oy milyonlara ses geleceğe ışık olacaktır. Bunun için en önemlisi aidatınızı 25 Mart’a kadar mutlaka yatırın. Yatırdıysanız bile tekrar yatırdığınıza dair teyit edin. Birkaç arkadaşımız aidatını yatırmış olmasına rağmen dekontu olmasına rağmen aidatını yatırmamış çıkıyordu düzelttiler. Tekrar ediyorum dekont yoksa elinizde muhakkak tekrar teyit edin. Ne olursa olsun 3 Haziran’da Fenerbahçe Ülker Sports Salonunda olun ve oyunuza sahip çıkın, dedi.

Aziz Yıldırım’ın Ali Koç hakkındaki bir iddiası da futbol takımının Ali Koç adaylığı yüzünden düşüşe geçmiş olmasıydı ancak geçen sezon Ali Koç başkan adaylığını açıkladıktan sonra Fenerbahçe üst üste 7 maç kazanmış ve Manchester United’ı mağlup etmişti. Taraftarların büyük bir çoğunluğunun istemediği Aykut Kocaman’ı tekrar göreve getirip görevde tutan Aziz Yıldırım’ın Ali Koç hakkında ileri sürdüğü her iddia anında çürütülüyor bu da Aziz Yıldırım’ın oy kaybetmesine neden oluyor.