Galatasaray Erken Başkanlık Seçimi Ne Zaman Yapılacak

12 ay önce 0

Tudor’un görevine son verildikten sonra başkan Dursun Özbek güvenoyu almak için erken seçime gidiyor.

Yönetim Kurulu medeni kanun ve tüzüğünün ilgili maddeleri uyarınca 13 Ocak 2018 tarihinde, yeterli çoğunluk olmaması halinde 20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapacak.

Dursun Özbek şu ifadeleri kullandı:

“Önce teknik direktörle ilgili bir karar aldık. Kendisine de tebliğ ettik. Sayın Tudor ile olan ilişkimizi sonlandırdık. Daha sonra Galatasaray Sor Kulübü nezdinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı aldık. Bunun da Galatasaray Spor Kulübü için hayırlı olacağını düşünüyorum.

Yarın konuyla ilgi bir basın toplantısı yapacağım. Daha detaylı açıklamalarda bulunacağız. Bizim aldığımız kararlar Galatasaray’ın geleceği ve menfaatleri ile ilgili kararlar. Bugünkü yönetim ve başkanı yıpratılmak için Galatasaray’ın geleceğine ve menfaatlerine karşı bir duruş var. Bundan Galatasaray Spor Kulübü zarar görüyor. Bu zarar görme sürecini kısaltmak lazım. Galatasaray’ın menfaatlerine saldırılar oluyor. Bunun son bulması lazım. Demokratik yapımız içinde seçim kaçınılmaz bir olay. Gerektiği zaman seçim yapılır.

Aldığımız kararlar şampiyonluk yolundaki yürüyüşümüzü hiçbir şekilde etkilemeyecek. 20 Ocak’a kadar devam edilecek. Şu anda aldığımız karar Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’un yapılması kararı. Endişe olmasın. Bugünkü yönetim; eskisinden belki de daha kuvvetli bir şekilde bu 1 aylık süreci yönetecektir” dedi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek konu ile ilgili olarak 19 Aralık 2017 Salı günü saat 13.00’te Türk Telekom Stadyumu’nda bir basın toplantısı yapacak.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi