Ali Şen Galatasaray Fenerbahçe Maçı İçin İlk Kez Skor Verdi

1 sene önce 0
Ali Şen Galatasaray Fenerbahçe Maçı İçin İlk Kez Skor Verdi

Derbi maçı bitince puan farkı 5’e inmiş olacak diyen Ali Şen, bugün fark var o farkı kapatıp öne geçeceğiz, buna inanmayan teknik direktör zaten başarısız olur, dedi.

Ali Şen Radyospor’da katıldığı programda şunları ifade etti:
Ne zamandır şampiyon olamıyoruz. Ben futbolcunun yanlış yaptığını iyi niyetle söylerdim, futbolcularda ilk başta alınırdı sonra alınmazdı. Başkanlığım zamanında Trabzonspor’u 2-1 yendik golleri Oğuz ve Aykut attı. Maçtan sonra Aykut Kocaman dedi ki “Ben sevindim ama Trabzonsporlu arkadaşlarımız üzüldü diye çok üzüldüm” Bu açıklamasına çok öfkelenmiştim çünkü bu bir centilmenlik değil, maaşını o kulüp veriyor. Milyonlarca Fenerbahçe taraftarı şampiyon olamazsa çok üzülecekti. Toplumun bazı kısımları böyle kelimeleri sever, işte suni centilmenlik o. Suninin ne olduğunu Aykut hoca iyice öğrenmiş hadi hayırlısı yeneceğiz.

Galatasaray geçen hafta 11 yabancı ile maça çıktı. Yabancılar derbinin atmosferini bilmez. Fenerbahçe’de 2 yerli oynadı. Bu derbide tempoyu hangi takım daha iyi yapacak o önemli. Bu maçta Gomis ilk geldiği haftalardaki süratini ortaya koyarsa bizim işimiz zordur.

Futbol Türkiye’de yavaş oynanıyor. Bafetimbi Gomis her maçta öne çıkabilir. Gomis her takıma lazım. Arayan, tarayanlar faydalı futbolcuları getirip takıma koyuyorlar. Fenerbahçe’de eski futbolcular var bunu çok iyi yapıyor ama Gomis’i gözden kaçırmışlar.

Bizim takımda bu tür derbileri oynamış tecrübeli kaç kişi var kaç kişi oynamış? Soldado gibi zamanında iyi maçlar çıkarıp, bugün ne yazık ki çok uzaklarda gördüğüm bizdeki futbolcuları Aykut hoca takım haline getirmek üzere buna inanıyorum. Buradan elindeki futbolculara bakarak aradaki farkı düşüreceğini düşünüyor.

Bu derbide beraberlik olabileceğini sanmıyorum. Tudor bir kadro kurdu. Hücuma dönük bir oyun oynatıyor. Aykut Kocaman da derbinin heyecanını çok iyi biliyor aradaki farkın suni olduğunu düşünüyor yani derbi bittiğinde aradaki fark azalacak diyor. Aykut hocanın bu tavrını beğeniyorum.

İlk kez derbi skoru veriyorum, Fenerbahçe maçı 2-0 kazanır diyorum.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi