2018 Yılında İnternet Suçlularının Yapacağı Saldırılarla İlgili Tahminler

1 sene önce 0

Rusya Merkezli güvenlik şirketi Kaspersky tarafından 2018 yılında internet suçlularının yapacağı saldırılar tahmin edildi.

Buna göre; yazılım şirketlerine yapılan saldırılar artacak.

Kripto para dolandırıcılığı ve blok zincirindeki sanal değerli eşyalara saldırılar bekleniyor. Kişilerin ve firmaların şifreli para hesaplarına saldırı ve yasa dışı madencilik şimdiden geleneksel bankacılık sistemleri ve çevrimiçi bankalara saldırılardan çok daha fazla kazandırıyor.

ATM’lere yapılan otomatik saldırılar ve izinsiz giriş için kural dışı çözümler sürecek. ATM’lere izinsiz girişlerin bir çeşit sopaya bağlı flash sürücü içeriyor ancak bu yöntem sürekli izlenen ATM’lerde etkili olmuyor, yine de saldırganlar vazgeçmeyecek ve yeni izinsiz giriş yöntemleri geliştirilecek, bunların bazıları uzaktan olabilir.

Daha derin bir işletim sistemi düzeyinde yeni cihazlara saldırılar. Hedefli saldırıların yönü geleneksel masaüstü bilgisayarlardan, akıllı telefonlar ve Nesnelerin İnterneti gibi yeni cihazlara doğru kaymaya başladı. İnternet suçluları koruma kontrol sistemleri tarafından algılanmamak için işletim sistemi içerisinde daha düşük bir seviyede işlem yapmaya çalışıyor. Örneğin işletim sisteminden önce çalışmaya başlayan işlemci yazılımı UEFI düzeyinde.

Fidye yazılımı içeren daha fazla hedefli saldırılar artacak. Saldırganlar büyük firmalara karşı saldırı saatini de özenle seçerek dikkatlilikte uzmanlaşmışlardı. Örneğin ExPetr, şirketin çılgınca ödeme yapmasını sağlamak için dosyaları vergi iadesinden birkaç gün önce şifrelemişti.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi