1907 Fenerbahçe Derneği ve MEF Üniversitesi İle HYPE Sports Innovation Arasında İşbirliği

5 ay önce 0

1907 Fenerbahçe Derneği ve MEF Üniversitesi İle HYPE Sports Innovation Arasında İşbirliği

Dünyanın en büyük küresel spor yenileşim ekosistemi HYPE Sports Innovation ile 1907 Fenerbahçe Derneği ve MEF Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması yapıldı.

Fenerbahçe Ülker Stadyumu 1907 Tribünü’nde düzenlenen basın toplantısına; 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Perahya ile MEF Üniversitesi Rektörü Muhammed Şahin, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut ve HYPE Sports Innovation Yönetim Kurulu Başkanı Alman Bernd Wahler, HYPE Sports Innovation CEO’su İsrailli Dr. Ilan Hadar, HYPE MEF Üniversitesi – 1907 Fenerbahçe Derneği Accelerator Programı CEO’su İsrailli Nir Ben Lavi katıldı.

Başkan Bernd Wahler şunları ifade etti:
İşbirliği için bu noktaya hep birlikte geldik. Bugün ilk Hype Spor Yenileşim Hızlandırıcı Programı tanıtımı için bulunuyoruz. Burada olmak büyük memnuniyet. Sporda yenilikçilikte çok büyük bir küresel ağ, ekosistem söz konusu. Tüm hayatı boyunca futbolda faaliyet göstermiş biri olarak şunu biliyorum ki; Fenerbahçe haklı bir üne sahip bir kulüp.

Amacımız spor sektöründe hem genç hem de belki daha kıdemli girişimcilere yardımcı olmak, değişmekte olan dünyanın gerisine düşmemektir. Sonuçta tüketiciler sporu artık daha farklı değerlendiriyorlar. Benim yaşımdaki kişilerin spor algısıyla gençliğin spor algısı çok farklı. Oyuncuların performansları, veri analizleri, hayranların angajmanı, medya … Etrafımızdaki her şey değişiyor. Hype ile en büyük ekosisteme katılmak çok mutlu etti beni. Küresel faaliyet gösteren bir girişimiz. Biri Türkiye’de, 11 hızlandırma merkezimiz var. Geçen hafta Ukrayna’da tanıtım yaptık. Ondan önce Köln’deydik. Türkiye’nin de ekosisteme dahil edilmesi güzel bir fırsat. Spor, yenilikçilik, yenileşim daha da canlanacak. Fenerbahçe’ye de olumlu getirileri olacak. Kulüp önümüzdeki 111 yıl boyunca bir önceki 111 yıl gibi başarılı olacak, dedi.

HYPE Sports Innovation CEO’su Dr. Ilan Hadar şunları ifade etti:
Hype adına hem 1907 Fenerbahçe Derneği hem MEF Üniversitesi’ne teşekkürlerimizi sunmak isterim. Bizi çok iyi karşıladılar. Yenileşim konusunda oldukça yenilikçiler, çok hevesliler.

Biz spor alanında yenileşim ekosistemine ilham vermek için bulunuyoruz. Hızlandırma merkezleri kuruyoruz, start up programları, etkinlikler, yenileşim hizmetleri ve ilk sermaye fonumuzu oluşturmaya başladık. Fitness alanından performans verilerine, giyilebilir teknolojilerden medyaya kadar çok farklı alanlardan start up’larla çalışıyoruz. Her birinde yüzlerce milyonluk şirketler var, dedi.

HYPE, MEF Üniversitesi ve 1907 Fenerbahçe Derneği Accelerator Programı CEO’su Nir Ben Lavi şunları ifade etti:
7 yıl önce ilk kez Türkiye’ye gelmiştim. O günden beri neredeyse 200 kez Türkiye’ye gelmişimdir. Çünkü Türk kültürüne aşık oldum. İlk ziyaretimden bu yana ne zaman gelsem Türkiye’deki yenileşim sektörü hep canlı. Bu beni hep heyecanlandırdı. Türkiye kültürüyle ilgili 3 yıl önce bir takım şeyler öğrenmeye başladım. Boğaziçi Üniversitesi’nde bir yenileşim projesi başlatmıştık o dönemde. Bu programı yönetirken sporun Türkiye’de ne kadar güçlü olduğunu yavaş yavaş anlamaya başladım. 1 sene önce bu hızlandırma projesine başladık. Ben birden fazla sektörde faaliyet gösteriyorum. Başka bir sektörde böylesi bir güç yok. Bu kadar tutku ve his yok insanların kalbine hitap eden. Türkiye’deki hızlandırma merkezimizi uzun süreli bir edim olarak görüyoruz. Başarılı olması bizim için çok önemli, dedi.

1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Perahya şunları ifade etti:
1907 Fenerbahçe Derneği, merhum kurucu Başkanımız Mustafa Koç’un önderliğinde 50 Fenerbahçe tutkunu iş insanı tarafından 1992 yılında kuruldu. O günden bugüne kadar 25 sene içinde Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ve Türk sporuna katma değer sağlayacak projeler üretmekteyiz. Bunlar birçoğunuzun bildiği projeler. 90’lı yılların ortasında Fenerbahçe Erkek Basketbol Şubesi’nin yönetilmesinden Fenerbahçe’nin halka açılma ve şirketleşme sürecine destek olunmasına kadar, Fenerium’un ilk adımlarının atılmasından şu anda bulunduğumuz 1907 Tribünü’nün finansmanın sağlanması ve hala işletmesinin yapılmasına, üniversiteli Fenerbahçelileri bir araya getiren 1907 UNİFEB oluşumundan birçok amatör şubenin desteklenmesine ve son olarak ESPOR şubesinin kurulmasına kadar Kulübümüze destek ve geleceğine fayda sağlayacak birçok projeyi hayata geçirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Genç nüfusu ve dinamik yapısıyla her alanda dünyaya hızla entegre olan ülkemizin adını spor alanında da hak ettiği şekilde duyurmasının ancak kurumsal yapılar ve güçlü işbirlikleriyle mümkün olacağına inanıyoruz. Bu bakış açısıyla hayata geçirdiğimiz ortaklığın Türk sporuna en üst seviyede hizmet vereceğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye ayağında 1907 Fenerbahçe Derneği ve MEF Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenecek organizasyonlarda belirlenecek olan projelerin geliştirilmesi ve ilgili federasyonların kabulüyle uygulamaya konulmasının ülkemiz ve kulübümüz adına oldukça önemli bir prestij sağlayacağına inanıyoruz. Projenin hatırı sayılır bir maddi getirisi de olacaktır. Daha önce bahsettiğim tüm projelerde olduğu gibi maddi ve manevi kazanımların tamamı Fenerbahçe Spor Kulübü’nün faydalanacağı şekilde değerlendirilecektir, dedi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi