Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe’de Başkan Kaldığı Süre 20 Yıla Çıktı

4 ay önce 0
Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'de Başkan Kaldığı Süre 20 Yıla Çıktı

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım başkanlık koltuğunda 20. yılını doldurdu.

Aziz Yıldırım başkanlığı döneminde futbolda Fenerbahçe sadece 6 kez şampiyon olurken, Galatasaray 9 kez, Beşiktaş 4 kez ve Bursaspor 1 kez şampiyonluk kutladı. Aziz Yıldırım başkanlığında Fenerbahçe’nin futbolda başarı oranı yüzde 30 gibi düşük bir oranda kaldı.

Fenerbahçe futbolda son 7 yılda sadece 1 şampiyonluk kazanabildi.

Fenerbahçe kongre üyeleri tarafından sürekli seçilen Aziz Yıldırım Mayıs ayında yapılacak olan seçimler için henüz adaylığını açıklamadığı gibi aday olmayacağını da açıklamadı. Önceki seçimlerde yine bu şekilde hareket etmişti.

Fenerbahçe’de 20. yılında, taraftar desteğini giderek kaybeden Aziz Yıldırım, taraftarların çok beğendiği Zico gibi Ersun Yanal gibi atak futbol oynatan teknik adamları, çok basit nedenlerle gönderdiği için futbol konusunda sürekli eleştiriliyor.

Taraftarlar Aziz Yıldırım’ı koltuk sevdalısı olarak görmeye başladı. Taraftarların büyük çoğunluğunun isteği, Aziz Yıldırım’ın seçim yarışından çekilip, adaylığını açıklayan tek başkan adayı Ali Koç’a destek olması.

Kamuoyunda sanılanın aksine Fenerbahçe’nin futbol maçlarında tribünlerin boş olması Aziz Yıldırım’a olan tepki için değil, Aykut Kocaman’a tepki içindi. Fenerbahçe son maçta Başakşehir’i yendiği için tribünlerin tekrar dolması bekleniyor.

Daha önce Alex de Souza sayesinde şampiyonluk kazanmasına rağmen, yıldız futbolcuları sevmeyen Aykut Kocaman, taraftarın sahada görmeyi çok istediği isimleri yedek bırakmayı sürdürdüğü için taraftarın gözünde Aykut Kocaman’ın da kredisi tükenmiş durumda. Her ne kadar ligin üst sıralarındaki takımlardan puan almayı başarabilse de alt sıralardaki takımlara puanlar kaybederek sürekli şampiyonluğu kaçırdığı için bu sezonda taraftarın tam desteğini arkasına alamadı.

Fenerbahçe’de taraftarlar teknik adamları protesto etmek için maçlara gitmiyor, başkanı protesto etmek içinse Fenerium’dan alışveriş yapmıyor. Taraftarlar bu şekilde hem Aykut Kocaman’ı hem de Aziz Yıldırım’ı sessiz protesto ediyor.

Bu yüzden taraftarlar Obradoviç’i sevdiği için basketbol maçlarına sürekli gidiyor.

Taraftarlar Aziz Yıldırım’ı Fenerium’a gitmeyerek protesto ederken, şu anda artık duymaktan nefret ettiği 3 Temmuz sürecinde, başkanı desteklemek için sürekli Feneriumlardan alışveriş yaparak Fenerium’un satış rekorları kırmasını sağlıyordu. Fenerium’un gelirlerinde o dönemlere kıyasla azalma olduğu belirtiliyor.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç