30. The Bodrum Cup 2018 Ne Zaman

1 hafta önce 0
30. The Bodrum Cup 2018 Ne Zaman
30. The Bodrum Cup 2018 Ne Zaman

Türkiye’nin önde gelen uluslararası deniz festivali bu yıl American Hospital sponsorluğunda düzenlenecek.

American Hospital The Bodrum Cup hakkında Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından başlatılan American Hospital The Bodrum Cup, dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum’da bir araya getiren uluslararası bir yelken yarışıdır. Güneşe dayalı turizm algısını değiştirerek güneş ve rüzgâr turizmini tercih nedeni yapan American Hospital The Bodrum Cup, aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. Organizasyon, 2017 yılında 150 yat, bin 500 yelkenci ve 8 bin izleyiciye ulaşmıştır. American Hospital The Bodrum Cup bu yıl yarış ve etkinliklerle dolu 30. yılını kutlamaktadır.

Organizasyona bu yıla özel olarak ilk kez İstanbul etabıyla başlanacak. İstanbul’dan Yalıkavak’a oluşturulan bir rota üzerinde gerçekleşecek Four Seasons Hotel The Bodrum Cup İstanbul Challenge yarışları 13 Ekim’de Four Seasons Hotel Red Carpet etkinliği ve yatların İstanbul Boğazı’ndan görkemli geçişiyle başlayacak.

İstanbul’dan yola çıktıktan sonra Kalamış Marina, Şarköy / Marmara Adası, Babakale, Midilli, Sakız / Çeşme ve Samos / Kuşadası noktalarından geçerek Yalıkavak’a gidecek olan 30 mega yat ise İstanbul Boğazı’ndan geçerken izleyicilerine adeta görsel bir şölen sunacak.

American Hospital 30. The Bodrum Cup zamanı ise 22-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Yatların konuklarıyla birlikte yarışabildiği çok az sayıdaki yat yarışları arasında en seçkinlerinden biri olan organizasyonda yarışlar; gulet, tırhandil, mozaik, klasik ve cruiser kategorilerinde gerçekleşecek. Bu yarışlara yalnızca ahşap yatlar değil, tüm kategorideki yatlar katılabiliyor.

Organizasyonun Bodrum yarışları Yalıkavak, Leros, Körmen (Datça), Kisebükü ve Bodrum noktaları arasında gerçekleşecek.

Önemli isimler de bu yarışta. Etkinliğin komodorluk görevini yürüten Arsenal Futbol Kulübü’nün eski eş başkanı ve Premier League’in kurucularından David Dein de yarışta yer alıyor. Take It Easier isimli yatıyla 10 yıldır yarışa katılmasının yanı sıra geçen yıl kendi kategorisinde birincilik kupasını da kazanan David Dein, her yıl İngiltere’den getirdiği profesyonel ekiplerle yarışlara renk katıyor.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi