Formula 1 Takımları Amerika’daki Gibi Bütçe Sınırlaması Konusunda Anlaştı

11 ay önce 0
Formula 1 Takımları Amerika'daki Gibi Bütçe Sınırlaması Konusunda Anlaştı

Yeni takımları spora çekebilmek için formula 1 takımları arasında mutabakat oldu.

Cenevre’de gerçekleştirilen Strateji Grubu toplantısında Formula 1 CEO’su Chase Carey planladıkları değişikliklerle sporun yeni takımlar için daha çekici bir hal alacağını, bütçe sınırı konusunda takımlar arasında geniş bir mutabakat olduğunu ve bu sayede yeni takımları spora çekebileceklerini söyledi.

Carey şunları ifade etti:
Bu çalışmalarla öncelikle ve en önemlisi mevcut takımların lehine olacak bir iş modeli oluşturacağız ancak daha sağlıklı bir iş modeli olacağı için yeni takımları da çekecek.

Dışarıdan bakıldığında, büyük takımların yaptıkları harcamalar görülüyor. Bunlar caydırıcı oluyor.

Pist üstündeki mücadeleye baktıklarında, 6 araç bir seviyede mücadele ediyor. Araçların geri kalanı ise harcamalar arasındaki farklar ve motor farkları gibi durumlardan dolayı başka bir seviyede mücadele ediyorlar.

Mücadeleyi zenginleştirir ve harcama için bir yapı kurarsanız bu, iş modelini daha belirgin hale getirir. Amerika’daki bütçe sınırı gibi, bu sayede onları kendilerinden koruruz çünkü rekabetçi ruh her şeyi geride bırakır ve böylece kazanmak için her ne pahasına olursa olsun harcamaları artırırsınız.

Bu açıdan ne kadar çok harcadığınızdan ziyade, ne kadar iyi harcadığınızın önemli olduğu bir yapı kurmaya çalışıyoruz.

Bunun taraftarlar, mevcut partnerler için daha iyi bir model ve potansiyel yeni girişimciler için daha ilgi çekici olacağını düşünüyoruz” dedi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi