UEFA’da Fenerbahçe’ye Kurulan 3 Temmuz Kumpası İçinde Yer Alan Yunanlı İsme Şike Suçlaması

11 ay önce 0
UEFA'da Fenerbahçe'ye Kurulan 3 Temmuz Kumpası İçinde Yer Alan Yunanlı İsme Şike Suçlaması

3 Temmuz kumpasının UEFA ayakları teker teker dökülüyor ve bu kumpasta yer alan isimlerin foyası ortaya çıkıyor. Daha önce 3 Temmuz kumpasının UEFA tarafında bulunan isimlerden Platini ve Angel Maria Villar yolsuzluk yaptığı için cezalar alıp görevlerinden gönderilmişti.

Olympiakos’un sahibi Evangelos Marinakis, Yunanistan’da şikeye teşebbüs ile suçlanıyor. Marinakis’in asbaşkanı Savvas Theodoridis ve onun oğlu Theodore Theodoridis ise şu an UEFA Genel Sekreteri.

Yolsuzluk nedeniyle ceza alan ancak o dönem hem hakem atama komisyonu hem de ceza işleri komisyonunun başkanı Villar ile yardımcısı olan Theodoridis cezalara karar veriyordu.

Şike kumpası kurulan Fenerbahçe’ye hiçbir delil olmadan mahkeme kararı beklenmeden 3 yıl şike iddiasıyla ceza veren ancak şike yaptığı ispatlanan Olimpiyakos’u o dönemde koruyarak hiçbir ceza vermeyen bu ikiliydi.

Olimpiyakos’un Başkanı Marinakis, o dönemde Fenerbahçe’ye 3 yıl şike kumpası cezası veren Palacios’u avukat olarak tutmuş ve bu isim Olimpiyakos için mahkemenin bitmesini beklemek gerek savunmasını yapmış ve kulüp hiçbir ceza almamıştı.

Championship ekiplerinden Nottingham Forest’ın ve Olympiakos’un sahibi Evangelos Marinakis, Yunanistan mahkemeleri tarafından şike şüphelisi 28 kişiden biri oldu.

Fenerbahçe 3 Temmuz kumpasının UEFA ayağını çözmek için önce Marinakis ile Villar ilişkisini çözmesi gerekiyor.

Villar ile Marinakis ikilisinin Fenerbahçe’ye ceza verdirmekle ellerine ne geçtiği henüz bilinmiyor.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi