Ersun Yanal: Türkiye’nin Elenmesi Sürpriz Değil Sahasında Kaybetmesi Üzücü

10 ay önce 0
Ersun Yanal: Türkiye'nin Elenmesi Sürpriz Değil Sahasında Kaybetmesi Üzücü

Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal, Türkiye’nin Dünya Kupası’ndan elenmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı. Yanal şunları ifade etti:
Bizim burada yüzeysel cevaplarla sonuç almamız ya da doğru adreslere, neticelere varmamız mümkün değil. Çok derin bir konu ama basitçe bir şey söylemek gerekirse bana göre gidemememiz sürpriz değil ancak akşamki sonucun Türkiye’de olması üzücü.

Orada çok değerli, ülke futboluna çok ciddi katkıda bulunmuş ve bulunmaya devam edecek oyuncular var. O yüzden en büyük haksızlığı bu kadroda bulunan oyunculara yaparak aslında yanlış bir yol çizmiş oluyoruz. Bunu hep beraber oturup bütün paydaşlarla paylaşmak ve doğruyu bulmak en mantıklı yol olacak. Oyuncuların geçen akşam yaşadıkları travmayı göz önünde bulunduracak olursak, onlar sadece olayın parçalarından bir tanesi, daha büyük parça olarak görüp sorumluluğu birçok kişinin paylaşması gerekiyor. Bu çocukları yerden yere vurmak hiç doğru bir şey değil. O zaman çuvaldızını kime batıracağız? Çuvaldızı batıracak kişiyi doğru seçmek lazım. Kişileri, kurumları doğru seçmek gerekir.

Olumsuz sonuçlardan en çok etkilenen her zaman oyuncu olur. Bir başarısızlık olduğunda bir futbolcu jenerasyonunu silmek olmaz. Kim iyiyse o oynar. Kadro tek bir jenerasyonu kapsamaz, karma olur.

Burak Yılmaz milli takımda büyük fedekarlıklar yaptı. Kariyerine zarar verebilecek derece sakatlık risklerini göze aldı. Şimdi de sakatlığa daha fazla dayanamadığı için hocasından izin aldı.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç