Fenerbahçe Ligde Gittikçe Eriyor Alex de Souza Yine Gündemde

8 ay önce 0
Fenerbahçe Ligde Gittikçe Eriyor Alex de Souza Yine Gündemde

Aykut Kocaman teknik direktörlüğü döneminde gol kralı olarak takımı şampiyon yapan Alex de Souza Fenerbahçe’nin ligde aldığı kötü sonuçlardan sonra tekrar gündeme geldi.

Fenerbahçe formasıyla 8 sezonda 3 Süper Lig, 1 Türkiye Kupası ve 2 Süper Kupa şampiyonluğu yaşayan Alex de Souza, Fenerbahçe’den tam 5 yıl önce ayrıldı ve neden bu duruma gelindiğini anlayamadığını belirtti.

Alex de Souza son olarak şu açıklamaları yaptı:
Tabii ki problemler, tartışmalar vardı. Bir yerde çalıştığınız zaman böyle şeyler olur ama neden bana cevap vermeyip bunların olmasına izin verildiğini gerçekten bilmiyorum.

Aykut Kocaman hayatımı değiştirdi. Sadece bir oyuncuyu göndermedi, bir aileyi gönderdi. Beni Fenerbahçe’den gönderdiğinde artık daha fazla futbol oynamak istemiyordum. İyi oynuyordum ve o beni gönderdi. Ben sorun çıkarmadım ama o beni bir sorun haline getirdi. Curitiba’ya dönüp hayatımı düzene sokmam 1,5-2 yılımı aldı.

Yeni Alex’i ne zaman keşfedeceğiz diye bakılıyorsa, unutun. Ben 300 maç oynayıp 180 gol attım. Giuliano’nun bir ayda yaptıklarıyla birinin 8 yılda yaptıklarını karşılaştırmak haksızlık olur. Giuliano elbette iyi bir oyuncu. Gremio’da, Inter’de, Parana’da, Zenit’te ve Brezilya Milli Takımı’nda oynadı. Kendi yolunda farklı şeyler yapabilecek ve Fenerbahçe’ye yardım edebilecek bir oyuncu. Benim yaptığım şey çok güzeldi ve bitti” dedi.

Aykut Kocaman, Fenerbahçe forması ile ligde 140 gol atma başarısını göstermişti. Alex’in attığı gol sayısı ise 136’da kalmıştı ve olaylı şekilde gönderilmeseydi 5 gol atması halinde Fenerbahçe tarihinin en golcüsü olacaktı.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç