29. The Bodrum Cup 2017 Ne Zaman

9 ay önce 0
29. The Bodrum Cup 2017 Ne Zaman

The Bodrum Cup 29. yılında da yelken tutkunlarını bir araya getiriyor.

Bu yıl 29.’su düzenlenecek olan The Bodrum Cup, 16-21 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yarışmada yelkenciler, 6 gün boyunca gulet, tırhandil, cruiser ve katamaran kategorilerinde yarışacak. Yelken yarışlarının yanı sıra karada ve denizde pek çok etkinliğin de yapılacağı The Bodrum Cup, sürpriz konserlerle sona erecek.

Her yıl binlerce yelken ve deniz tutkununu bir araya getiren The Bodrum Cup’a bu yıl 150 yat ve 1500 yelkencinin katılması bekleniyor.

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından başlatılan ve yıllar içinde gelenekselleşen The Bodrum Cup, bu yıl Bodrum’dan başlayıp, Yalıkavak ve Gökova koylarını da kapsayan 5 etaptan oluşacak.

Türkiye’nin en önemli yelken yarışlarından biri olan The Bodrum Cup’ta yelkenciler birbirleriyle kıyasıya rekabet edip birincilik için yarışacak. The Bodrum Cup’a bu yıl destek veren kurumlar arasında Bodrum Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF de bulunuyor.

The Bodrum Cup’ın önümüzdeki dönem hedeflerinde ise yurt dışından daha fazla yat çekecek girişimleri başlatmak ve The Bodrum Cup’ı Akdeniz başta olmak üzere farklı rotalara ulaştırmak bulunuyor.

Katılımcılar The Bodrum Cup Meydan Aktiviteleri, Akustik Şehir Konserleri, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi eğlenceli etkinliklerle unutulmaz anlar yaşayacak. The Bodrum Cup, ödül töreninin ardından final konseriyle sona erecek.

The Bodrum Cup’ın yarış takvimi ise şöyle:
16 Ekim Açılış Seremonisi
17 Ekim Bodrum – Kisebükü Etabı
18 Ekim Kisebükü – Bodrum Etabı
19 Ekim Bodrum – Palmarina Etabı
20 Ekim Palmarina – Gümüşlük Etabı
21 Ekim Gümüşlük – Palmarina Etabı

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç